Araba Muayenesi – Kinetic Typography Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi‘nde ki Kinetic Typography dersi için hazırladığım final projem.
Bu proje zevkli ve zevkli olduğu kadar da zor bir proje oldu benim için, zaman konusunda her öğrenci gibi bende sıkıntı çekiyorum ve kinetic typography ile bir video hazırlamak gerçekten uzun zaman alıyor hele hiç aralıksız bir konuşma içeren bir video kaydını dönüştürmeye çalışmak…
Bu video yu kare kare yapmanın en can alıcı noktaları senkron, ses tonları ve bahsi geçen konuyu görselleştirmek oldu benim için. Örneğin “ora getme bura get” cümlesini nasıl görselleştirebilirim sorusu gerçekten zor sorulardan biri oldu.

Hangi Programlarla Kinetic Typography Yapılır?

Program seçimi için aslında kullanabiliceğimiz bir çok video programı var ancak Adobe After Effects bu konuda bence en iyi programların başında geliyor. Kamera hareketleri, 3D olarak hareket ettirebileceğiniz objeler ve sayamayacağım kadar çok özellik.

Ama tabiki tek başına benim için yeterli olmadı bunun için videonun içeriğini bitirdikten sonra bende Adobe Premiere Pro programı ile seste senkron problemi olan yerler gibi ufak pürüzleri düzelttim.

İşte Kinetic Typography Final Projem umarım beğenirsiniz.

Buraya da orjinal Araba Muayenesi videosunu ekledim.

https://www.youtube.com/watch?v=YFz3gwLoFqYhttp://

Kinetic Typography Nedir?

Teknik olarak ismi “hareket eden yazı” kavramından gelen kinetic typography herhangi bir fikri, düşünceyi ya da istatistiki bilgiyi görsellerle destekli bir şekilde izleyiciye aktaran video animasyon yöntemidir.


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get Widget